خانه / مواد اولیه شوینده / مواد اولیه شوینده برای تولید شوینده ها

مواد اولیه شوینده برای تولید شوینده ها

کارخانه ها و شرکت هایی که در حوزه عمل و کار مواد شوینده دارای فعالیت و تولید هستند برای کامل شدن و چرخیدن چرخه تولید و تهیه کالای نهایی مواد شوینده احتیاج به مواد اولیه شوینده دارند که در قالب مواد اولیه در تولید مواد شوینده بکار گرفته می شود که این مواد معمولا از کالاهای پتروشیمی اصلاح شده و بدون آسیب ساخته و مهیا شده است.

الکل چرب در تولید شوینده

در سال ۱۳۹۰ از الکل چرب بعنوان ماده اصلی برای تولید مواد شوینده استفاده می شد و در مقادیر بسیار اندک مواد شوینده تولید می گردید بعد از گذشت مدتی و افزایش مقدار مصرف آن مخترعان به فکر افزایش تولید و صنعتی کردن ان افتادند که برای ساختن مصنوعی الکل چرب از روغن های نارگیل، چربی و پالم که دارای قیمت ارزان هستند استفاده نمودند .

الکیل بنزن مواد اولیه شوینده

در سال ۱۹۵۰ و بعد از پایان جنگ جهانی دوم و با در اختیار داشتن مقادیر فراوانی از ماده ای بنام الکیل بنزن انقلاب تازه ای در تولید و ساخت انواع شوینده ها اتفاق افتاد و بسیاری از کارخانه های ابتدایی آن زمان در آمریکا و کشورهای غربی از این ماده بعنوان ماده اصلی در ساخت مواد شوینده استفاده نمودند.

در ادامه استفاده از الکیل بنزن و بدنبال استفاده از سدیم به قیمت ارزان تر تولید کنندگان به فکر ترکیب و اصلاح در ساخت مواد شوینده افتادند که از ماده دیگری به جای استفاده از روغن های گران استفاده گردد که منجر به تولید ماده ای بنام الکل چرب شد که هم کارایی و خصوصیت روغن های خوراکی و گران قیمت و با کیفیت را داشت و مهمتر آنکه دارای قیمت نازلتر بود که باعث تولید مواد شوینده ارزان قیمت تر می شد.

ایراد الکیل بنزن در تولید شوینده

استفاده از الکیل در ساختار تولید مواد شوینده مثل پودر های شوینده و مایعات شستشو موجب ایجاد فوم فراوان می باشد که فوم ایجاد شده در این شوینده ها بسیار بیشتر از صابون و مواد شوینده ساخته شده از الکل و چربی است که این فوم فراوان بعد از شستشو از طریق آب وارد فاضلاب و در ادامه وارد محیط زیست و حیات وحش شده و ساختار آنها را تخریب نموده و بازسازی آب فاضلاب و دیگر بخش ها را با مشکلات زیادی روبرو می کند.

محققان با مطالعه بر روی چرخه این ماده و تغییر ساختار این ماده آن را طوری اصلاح کردند که به محض ورود به آب فاضلاب و محیط زیست به سرعت توسط باکتری هایی تجزیه شده و به چرخه طبیعی و بدون آسیب به طبیعت باز می گردد.

از کجا مواد اولیه شوینده بخریم

طی اشاره ای که در بالا صورت گرفت که تمامی کارخانه داران برای تولید مواد شوینده مصرفی توسط مردم احتیاج به خرید و تهیه مواد اولیه شوینده دارند.

بایستی خاطر نشان کرد که تعداد معدودی از کارخانه داران خودشان به حدی از توانایی رسیده اند که در کارخانه خود اقدام به تولید مواد اولیه شوینده نمایند و از آن در تولید نهایی خودشان استفاده نمایند ولی بسیاری از کارخانه ها مواد اولیه را از بیرون باید خریداری نمایند.

آسیب های مواد شوینده به محیط زیست

در حالی که استفاده از انواع مواد شوینده در همه جای دنیا بشدت در حال گسترش هست و مردم بیشتر از قبل به پاکیزگی محیط خانه ها و محل کار و تمیزی رخت و لباس های خودشان اهمیت قائل هستند گسترش مصرف روزافزون شوینده ها امری غیر قابل انکار هست که نمی توان منکر این مسئله شد. در پی افزایش مصرف این شوینده ها یقینا معظلات و مشکلات ناشی از این امر هم گریبان محیط زیست، رودخانه ها، دریاها و در نهایت خود انسان ها را خواهد گرفت که بایستی راهکاری برای اصلاح و کاهش این خطرات پیدا گردد که این فرایند آسیب زا نباشد. در مقاله های آینده سعی خواهیم کرد که راههای کم کردن و یا از بین بردن این آسیب ها را بطور کامل تشریح نمائیم تا به حفظ و سلامت محیط زیست و خودمان کمک کرده باشیم.

فایل صوتی در مورد کارخانه های تولید مواد شوینده

در اینجا شما رو دعوت می کنیم به شنیدن فایل صوتی در خصوص کارخانه های مواد شوینده و دسته بندی آنها و شرایط رقابتی کارخانه ها

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مدیریت فروش: اعلمی
شماره موبایل: 09125813403
کارشناس فروش: فخاری
شماره موبایل: 09193884918
دفتر فروش: 02833686331
ارتباط تلگرام: mraalami57@
کانال تلگرام: aalamishoyande@

دیدگاهتان را بنویسید